Երկօրյա մասնագիտական կողմնորոշման միջոցառմանը այս տարի միացել էր նաև Ամիօ բանկը՝ ներկայացնելով իր երիտասարդական նախաձեռնություններն ու ծառայությունները:
Ամիօ բանկի յուրահատուկ երիտասարդական անկյունում մասնակիցները ծանոթացան բանկի առաջարկներին, շփվեցին բանկի ներկայացուցիչների հետ և տեղում ստացան նվեր քարտեր՝ հետագայում Student քարտ ձևակերպելու համար:
Միջոցառումը դարձավ հարթակ, որտեղ միավորվեցին ապագա մասնագետները, ուսանողները, ոլորտի մասնագետներն ու գործատուները: Իր ձևաչափով էքսպոն նաև բաց դռների օր էր՝ միավորելով տարբեր դպրոցների աշակերտների, ուսուցիչների և ոլորտային գործընկերների: ՙՄշտապես համագործակցությունը կա, ուսանողները պրակտիկա են անցնում բանկում, և հետագայում, պրակտիկայի արդյունքների հիման վրա, նրանք, ովքեր ցուցաբերել են առաջադիմություն և սովորելու ցանկություն, շարունակում են համագործակցությունը Ամիօ բանկի հետ՚,-նշել է Ամիօ բանկի ՙԳյումրի՚ մասնաճյուղի կառավարիչ Լիզա Գևորգյանը:
Էքսպոյի ամենահետաքրքիր հատվածներից մեկը ուսանողական նախագծերի ցուցադրությունն էր: Այստեղ ներկայացված էին վիրտուալ իրականության նյութեր, անօդաչու թռչող սարքեր, հատուկ մշակված զբոսաշրջային հավելված և բազմաթիվ այլ նորարարական աշխատանքներ:
Լինելով երիտասարդ և զարգացող բանկ՝ Ամիօ բանկը ակտիվորեն աջակցում է երիտասարդների կրթությանը: Դրա լավագույն օրինակներից է ՙԱմիօ էրա՚ ծրագիրը, որը երկու տարվա ընթացքում ունեցել է ավելի քան 2200 դիմորդ, որոնցից 75-ը ստացել են մեկ ուսումնական տարվա կրթավճարի ամբողջական ֆինանսավորում:

On the platform of innovative ideas: Amio Bank participated in the Gyumri Educational Expo
The annual Expo was held at the Gyumri branch of the National Polytechnic University of Armenia, combining innovation and education, theory and practical experience.
This year, AMIO bank also joined the two-day professional orientation event, presenting its youth initiatives and services. In AMIO bank’s unique youth corner, participants got acquainted with the bank's offers, interacted with bank representatives, and received gift cards on the spot to later issue a Student card.
The event became a platform where future professionals, students, industry professionals, and employers came together. The expo also took on the format of an open house, bringing together students from various schools, educators, and industry partners.
"There is constant cooperation, students undergo internships at the bank, and later, based on the results of the internship, those who have demonstrated progress and a desire to learn continue their cooperation with Amio Bank," noted Lisa Gevorgyan, manager of Amio Bank's Gyumri branch.
One of the most engaging parts of the expo was the showcase of student projects. It featured virtual reality materials, unmanned aerial vehicles (drones), a specially developed tourism application, and many other innovative works.
Being a young and developing bank, Amio Bank actively supports the education of young people. One of the best examples of this is the "Amio Era" program, which has had more than 2,200 applicants over two years, 75 of whom received full funding for one academic year's tuition.