Moody’s-ը վերահաստատել է բանկի Վարկունակության բազային գնահատականը (BCA) եւ ճշգրտված BCA վարկանիշը b2 մակարդակում, տեղական արժույթով եւ արտարժույթով կարճաժամկետ ավանդների NP վարկանիշը, ինչպես նաեւ կոնտրագենտի ռիսկի վարկանիշը (CRRs) B1/NP եւ կոնտրագենտի ռիսկի գնահատականը (CR Assessment) B1(cr)/NP(cr) մակարդակներում:
«Վարկանիշների վերահաստատումն արտացոլում է Յունիբանկի ակտիվների որակի էական բարելավումը, կայուն շահութաբերությունը եւ շուկայական ֆինանսավորման աղբյուրներից սահմանափակ կախվածությունը»,- ասվում է բանկի հաղորդագրությունում:
Moody’s Ratings-ը վերահաստատել է Յունիբանկի B1 վարկանիշը՝ կայուն հեռանկարով
Moody’s Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունը վերահաստատել է Յունիբանկի երկարաժամկետ տեղական եւ արտարժույթով ավանդների վարկանիշը B1 մակարդակում՝ պահպանելով կայուն հեռանկարը։

Concurrently, Moody’s affirmed the bank’s b2 Baseline Credit Assessment (BCA) and Adjusted BCA, NP short-term local and foreign currency bank deposit ratings, the bank’s B1/NP long-term and short-term local and foreign currency Counterparty Risk Ratings (CRRs) and the B1(cr)/NP(cr) long-term and short-term Counterparty Risk Assessments (CR Assessments).
“The affirmation of the ratings reflects Unibank’s materially improved asset quality, robust profitability and limited reliance on market funding,” the bank said in a news release.
Moody’s Ratings affirms Unibank’s B1 ratings with a stable outlook
Moody's Ratings affirmed Unibank B1 long-term local and foreign currency bank deposit ratings and maintained the stable outlook.