- Արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը – եռամսյակային
Պարտատոմսերի 4-րդ տրանշի տեղաբաշխման ժամանակահատվածն է 2026թ․-ի հունիսի 15-ից 2026 թվականի նոյեմբերի 15-ը ներառյալ, իսկ 5-րդ տրանշինը՝ 2026թ․-ի հունիսի 15-ից 2026թ․ օգոստոսի 15-ը ներառյալ։
Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը ներկայացվելու են ցուցակման «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ-ում և ունենալու են շուկա ստեղծող (Market-maker):
Պարտատոմսերի մասին ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի կլինի Idram&IDBank հավելվածում դրանք ձեռք բերելուց անմիջապես հետո․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում ներկայացված է անհրաժեշտ ողջ տեղեկատվությունը՝ պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը կարող եք տեսնել՝ անցնելով հղումով։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 12 նոյեմբերի 2025թ. թիվ 1/407 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակում։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

IDBank issued the 4 th and 5 th tranches of bonds of 2026
On June 15, 2026, IDBank placed registered coupon bonds through a public offering on the following terms:
4th tranche, 2026 AMANLBBM7ER5
• Total volume – 2 billion 500 million drams
• Annual interest rate - 10%
• Bond maturity - 36 months (3 years)
• Bond payment – ​​semi-annually
• Start of issue/placement – ​​June 15, 2026
• End of placement – ​November 15, 2026
• Maturity date – June 15, 2029
5th tranche, 2026 AMANLBBM8ER3
• Total volume - 5 million dollars
• Annual interest rate - 5%
• Bond maturity - 27 months
• Bond payment – ​​quarterly
• Start of issue/placement – ​​ June 15, 2026
• End of placement – ​August 15, 2026
• Maturity date – September 15, 2029
The fourth tranche of the bonds will be placed from June 15 to November 15, 2026 (inclusive), and the fifth tranche from June 15 to August 15, 2026 (inclusive).
After the placement, the bonds will be listed in the “Armenian Stock Exchange” OJSC. The bonds will be quoted through the Marketmaker.
The full information about the bonds will be available on the Idram&IDBank application immediately after the purchase: the “Bonds” section of the “Banking Services” section provides abbreviation, quantity, face value, annual coupon yield, coupon payment date and maturity date of the bonds.
You can see all the information about the bonds by following the link.
The Bond prospectus was registered by the CBA, resolution N1/407А of the Chairman of the CBA from November 12, 2025. The electronic version of the prospectus and the final terms of issue are available on the official website of the Bank.