«ՖՐԻ ՍԹԱՅԼ» ՍՊԸ անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի հերթական տեղաբաշխումն իրականացվելու է 2025 թվականի դեկտեմբերի 24-ից մինչև 2026 թվականի փետրվարի 10-ը ժամը 16:30-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման համար ներդրողները սահմանված կարգով պետք է լրացնեն և պատշաճ կերպով «Կուբ Ինվեսթ» ՓԲԸ առաքեն կամ ներկայացնեն Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտ/հայտեր:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտի լրացումից և պատշաճ կերպով «Կուբ Ինվեսթ» ՓԲԸ առաքումից հետո, սակայն ոչ ուշ քան պարտատոմսերի ձեռքբերման օրվա ժամը 16:30-ը պարտատոմս ձեռք բերել ցանկացող իրավաբանական և/կամ ֆիզիկական անձինք պետք է վճարում կատարեն թողարկման նպատակով Էվոկաբանկ ԲԲԸ-ում բացված 1660030016400900 հաշվեհամարին՝ պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտ-հանձնարարականում նշված քանակի պարտատոմսեր ձեռք բերելու համար:
Ծրագրային ազդագրի և Թողարկման վերջնական պայմանների թղթային տարբերակները կարող եք ստանալ այցելելով «Կուբ Ինվեսթ» ՓԲԸ Վազգեն Սարգսյան 10 հասցեով:

Public Offering of AMD-Denominated Bonds of “FREE STYLE” LLC
By Decision No. N 1/465 A of the Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia dated December 10, 2025, the Program Prospectus of the registered coupon-bearing nominal bonds of “FREE STYLE” LLC has been approved.
The next placement of the registered coupon-bearing nominal bonds of “FREE STYLE” LLC will be carried out from December 24, 2025 to February 10, 2026, up to 16:30.
In order to purchase the bonds, investors must duly complete and properly submit or deliver the Bond Purchase Application(s) to “Cube Invest” CJSC in accordance with the established procedure.
After completing and properly submitting the Bond Purchase Application to “Cube Invest” CJSC, but no later than 16:30 on the bond purchase date, legal entities and/or individuals wishing to purchase bonds must make the relevant payment to the issuance account opened with Evocabank CJSC, account number 1660030016400900, for the number of bonds specified in the Bond Purchase Application-Order.
Hard copies of the Program Prospectus and the Final Terms of the Issue can be obtained by visiting “Cube Invest” CJSC, located at 10 Vazgen Sargsyan Street.