Ֆասթ Բանկը տեղաբաշխում է 4 մլն ԱՄՆ դոլարի կորպորատիվ պարտատոմսեր
Բանկը 2026 թվականի հուլիսի 7-ից մինչև դեկտեմբերի 7-ը տեղաբաշխում է դոլարային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր 6% տարեկան տոկոսային եկամտաբերությամբ:
Ֆասթ Բանկի կողմից կտեղաբաշխվի 4 մլն ԱՄՆ դոլար թողարկման ընդհանուր ծավալով և 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով պարտատոմսեր։ Պարտատոմսերը թողարկվում են 24 ամիս (07/07/28) մարման ժամկետով, արժեկտրոնի կիսամյակային վճարման պարբերականությամբ։
Ֆասթ Բանկի կորպորատիվ պարտատոմսերը հնարավոր է ձեռք բերել ոչ միայն Բանկի 24/7 գործող մասնաճյուղերից, այլև հեռավար տարբերակով՝ Fast Bank Mobile հավելվածի կամ առցանց բանկինգի միջոցով։ Ձեռք բերված պարտատոմսերն ու դրանց ողջ նկարագիրն արտացոլվելու է հավելվածի «Իմ պարտատոմսերը» բաժնում։
Այն դեպքում, երբ հաճախորդը աշխատանքային օրվա մինչև ժամը 16։00-ն է լրացնում հայտերը և ապահովում դրամական միջոցները արժեթղթերի ձեռքբերման համար, ապա պարտատոմսի գինը հաշվարկվում է տվյալ օրվա գնով, հակառակ դեպքում՝ հաջորդ աշխատանքային օրվա։
Պարտատոմսերից ստացվող եկամուտն ազատված է եկամտային հարկից մինչև 2027թ․ դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ։
ՀՀ ԿԲ նախագահի 29․01․2026թ․-ի թիվ 1/44 Ա որոշմամբ գրանցվել է «Ֆասթ բանկ» ՓԲԸ-ի պարտատոմսերի Ծրագրային ազդագիրը։
ՀՀ ԿԲ նախագահի 13․04․2026թ․-ի թիվ 1/161 Ա որոշմամբ գրանցվել է «Ֆասթ բանկ» ՓԲԸ-ի պարտատոմսերի Ծրագրային ազդագրի լրացումը։
ՀՀ ԿԲ նախագահի 19․05․2026թ․-ի թիվ 1/215 Ա որոշմամբ գրանցվել է «Ֆասթ բանկ» ՓԲԸ-ի պարտատոմսերի Ծրագրային ազդագրի լրացումը։
Ծրագրային ազդագրի, Ազդագրի լրացման և Թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակը կարելի է բեռնել հետևյալ ներկայացված հղումով, իսկ թղթային տարբերակները` այցելելով Ֆասթ Բանկի գլխամասային գրասենյակ կամ Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ։

Fast Bank, through a public offering, is launching the placement of U.S. dollar-denominated coupon bonds from July 7, 2026, to December 7, 2026, with an annual interest rate (coupon yield) of 6%.
The total offering volume of the placement is USD 4 million, with a face value of USD 100 per bond. The bonds have a 24-month maturity, maturing on July 7, 2028 (07/07/2028), and the coupon interest will be paid semiannually.
Fast Bank's corporate bonds may be purchased at any of the Bank's 39 branches, including its 24/7 branches.
Customers may also purchase corporate bonds remotely through the Fast Bank Mobile App or Online Banking platform. All purchased bonds, together with their detailed information, are available in the "My Bonds" section of the Fast Bank Mobile App and Online Banking.
If a customer submits a bond purchase application and ensures that sufficient funds are available in the designated account before 4:00 PM on a business day, the purchase will be executed at that business day's bond price. If the application is submitted or the required funds become available after 4:00 PM, the purchase will be executed at the bond price applicable on the next business day.
In accordance with the current tax legislation of the RA, coupon income from bonds is exempt from income tax until December 31, 2027.
The Program Prospectus of Fast Bank CJSC's bond issuance was registered by Decision No. 1/44-A of the Chairman of the Central Bank of Armenia, dated January 29, 2026.
The Supplement to the Program Prospectus was registered by:
• Decision No. 1/161-A, dated April 13, 2026; and
• Decision No. 1/215-A, dated May 19, 2026, both issued by the Chairman of the Central Bank of Armenia.
Electronic versions of the Program Prospectus, the Prospectus Supplement, and the Final Terms of the Issue can be downloaded using the link provided below. Printed copies are available at Fast Bank's head office or any Fast Bank branch..