Արդշինբանկը Euromoney-ի կողմից ճանաչվել է 2026 թվականի լավագույն փրայվիթ բանկ
Արդշինբանկը ճանաչվել է «2026 թվականի լավագույն փրայվիթ բանկ» Euromoney միջազգային ֆինանսական ամսագրի կողմից՝ վերահաստատելով բանկի առաջատար դիրքը Հայաստանի բանկային համակարգում և փրայվիթ բանկինգի ծառայությունների ոլորտում։
Մրցանակը շնորհվում է այն ֆինանսական հաստատություններին, որոնք մրցանակաբաշխությանը նախորդող 12 ամիսների ընթացքում աչքի են ընկնում տվյալ սեգմենտի հաճախորդներին մատուցվող ծառայությունների բարձր որակով, ակտիվների կառավարման արդյունավետ լուծումներով, հաճախորդակենտրոն մոտեցմամբ։ Գնահատման համար առանցքային չափանիշներից են նաև ֆինանսական խորհրդատվության արդյունավետությունը, ներդրումային լուծումների բազմազանությունը, ինչպես նաև նորարարական ֆինանսական գործիքների ներդրումն ու կիրառությունը։
Արդշինբանկի կողմից մատուցվող փրայվիթ բանկինգի ծառայությունները հիմնված են անհատական մոտեցման, փորձագիտական ֆինանսական խորհրդատվության և կապիտալի կառավարման ժամանակակից լուծումների վրա։ Բանկը շարունակաբար զարգացնում է այս ուղղությունը՝ առաջարկելով միջազգային չափանիշներին համապատասխան ծառայություններ և բարձրակարգ սպասարկում։
2024 թվականին Երևանի կենտրոնում բացվեց փրայվիթ բանկինգի հաճախորդների համար առանձնացված գրասենյակ, որն էապես բարձրացրեց սպասարկման որակը և հարմարավետությունը։
Փրայվիթ բանկինգի զարգացումն Արդշինբանկի ռազմավարական առաջնահերթություններից է, որի շրջանակում բանկն առաջարկում է ֆինանսական լուծումների լայն շրջանակ՝ կապիտալի կառավարում, ներդրումային խորհրդատվություն և ֆինանսական պլանավորում։
Այս գնահատականը ևս մեկ անգամ ընդգծում է Արդշինբանկի կարևոր դերակատարությունը Հայաստանի ֆինանսական համակարգում և բանկի հետևողական աշխատանքը՝ զարգացնելու ժամանակակից, մրցունակ և հաճախորդակենտրոն բանկային ծառայություններ։
Բրիտանական Euromoney Institutional Investors ընկերության Euromoney հեղինակավոր ամսագրի կողմից Արդշինբանկն առաջին անգամ մրցանակի արժանացել էր 2015 թվականին, 2026-ին ստացած մրցանակը թվով 4-րդն է։
Արդշինբանկը Հայաստանի առաջատար բանկն է։ Այն մատուցում է բազմաբնույթ ունիվերսալ բանկային ծառայություններ՝ տրամադրելով լուծումներ մանրածախ, կորպորատիվ, ներդրումային, ինչպես նաև փրայվիթ բանկինգի ու ակտիվների կառավարման ոլորտներում։ Արդշինբանկն ունի ավելի քան 580,000 հաճախորդ, որոնց սպասարկում է բանկի 2,300-ից ավելի աշխատակից։ Բանկում ներդրված է ծառայությունների մատուցման հզոր բազմախողովակ պլատֆորմ՝ 73 մասնաճյուղերով։
Արդշինբանկը Հայաստանի միակ ընկերությունն է, որն ունի աշխարհի երեք առաջատար՝ Standard & Poor's (BB- (Stable)), Moody’s (Ba3 (Stable)) և Fitch (BB- (Positive)) վարկանիշային ընկերությունների կողմից շնորհված վարկանիշեր: Բանկն ունի Հայաստանի Հանրապետության վարկանիշային մակարդակին հավասար վարկանիշ, ինչը մասնավոր կազմակերպության վարկանիշի գնահատման հնարավոր լավագույն ցուցանիշն է:

Ardshinbank has been recognized as the “Best Private Bank 2026” by the internationally renowned financial publication Euromoney, reaffirming the Bank’s leading position in Armenia’s banking sector and in the field of private banking services.
The award is granted to financial institutions that have demonstrated outstanding performance over the preceding 12 months, particularly in delivering high-quality services to clients within this segment, providing effective asset management solutions, and maintaining a strong client-centric approach. Key evaluation criteria also include the effectiveness of financial advisory services, the diversity of investment solutions, as well as the introduction and application of innovative financial instruments.
Ardshinbank’s private banking services are built on a foundation of personalized approach, expert financial advisory, and modern capital management solutions. The Bank continues to actively develop this direction, offering services that meet international standards and ensure premium-quality service.
In 2024, a dedicated office for private banking clients was opened in the center of Yerevan, significantly enhancing the quality and convenience of service.
The development of private banking remains one of Ardshinbank’s strategic priorities. Within this framework, the Bank offers a wide range of financial solutions, including wealth management, investment advisory, and financial planning.
This recognition once again highlights Ardshinbank’s significant role in Armenia’s financial system and underscores the Bank’s consistent efforts to develop modern, competitive, and client-oriented banking services.
Ardshinbank first received an award from the prestigious Euromoney magazine, published by the British company Euromoney Institutional Investors, in 2015.
Ardshinbank is Armenia’s leading bank. It provides a wide range of universal banking services, offering solutions in retail, corporate, investment, as well as private banking and asset management. Ardshinbank serves over 580,000 clients with the support of more than 2,300 employees. The Bank operates a powerful multi-channel service and sales platform, including 73 branches, along with comprehensive mobile and online banking systems.
Ardshinbank has the largest branch network in the country, as well as a representative office in Paris. It is the only Armenian company rated by all three of the world’s leading rating agencies: Standard & Poor's (BB- (Stable)), Moody’s (Ba3 (Stable)), and Fitch (BB- (Positive)). The Bank’s rating is aligned with that of the Republic of Armenia, which represents the highest possible assessment for a private entity in the country.